Blog

2021-07-27

Co określamy mianem galanterii ogrodowej?

Coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie powierzchni wokół domu tworząc spokojne miejsca do odpoczynku wśród zieleni. Inni z kolei decydują się na zakup ogródka działkowego stanowiącego odskocznię od miejskiego zgiełku. Podpowiadamy, jak wybrać meble ogrodowe, aby cieszyć się spokojem i wygodą na własnym ogrodzie.

więcej
2021-06-22

Jak prawidłowo układać kostkę brukową? 

Materiałem wykorzystywanym do utwardzania nawierzchni wokół domów czy budynków użyteczności publicznej, najczęściej jest kostka brukowa. Jej popularność wynika przede wszystkim z wytrzymałości materiału. Z tego powodu kostkę brukową możemy zauważyć również na wielu placach parkingowych, chodnikach, podjazdach czy ogrodach. Kostkę brukową wyróżnia również naturalna kolorystyka, dzięki czemu prezentuje się ona estetycznie w każdym otoczeniu. Aby uzyskać pożądany efekt, należy jednak prawidłowo ułożyć kostkę brukową. O czym należy pamiętać podczas wykonywania prac?

więcej
2021-05-25

Jakie typy kruszyw wykorzystuje się przy budowie dróg?

Żeby budowa drogi się powiodła, do tego celu muszą zostać wykorzystane odpowiednie materiały. Inaczej nawierzchnia będzie pękać, co w konsekwencji doprowadzi do uczynienia drogi nieużyteczną. W odniesieniu do jezdni stosuje się więc ta sama zasada co w wielu innych przypadkach. Im lepsze tworzywo, tym lepsza jakość otrzymanego rezultatu. Oczywiście finalny efekt nie zależy jedynie od tego, jaki materiał zostanie użyty do budowy drogi. W równym stopniu liczy się jakość pracy włożonej w powstanie jezdni. Niemniej jednak rodzaj tworzywa odgrywa w tym przypadku ogromną rolę.

więcej
2021-04-20

Najważniejsze parametry kostek brukowych

Zagospodarowanie terenów wokół zabudowań oraz w ogrodzie to nie lada wyzwanie. Zapewnienie funkcjonalności w użytkowaniu i ogólnej estetyki wymaga przygotowania specjalnego projektu, określającego wybór materiałów i elementów tworzących spójną, atrakcyjną wizualnie całość. W zaaranżowaniu przestrzeni wykorzystuje się m.in. kostkę brukową. Służy ona do utwardzania nawierzchni oraz uatrakcyjnienia zewnętrznej przestrzeni użytkowej.  Na rynku znaleźć można wiele rozmiarów, grubości, kolorów, faktur i kształtów kostki brukowej, która spełnia wszelkie oczekiwania klientów, doskonale komponując się z ich koncepcjami architektonicznymi i ogrodowymi.

więcej
2021-03-24

Czym brukować ścieżki ogrodowe?

Wspaniały ogród to nie tylko ozdoba domu, ale i samodzielna przestrzeń, którą powinno się odpowiednio urządzić. Wielobarwne kwiaty, przystrzyżony trawnik, bujne krzewy? Sposobów na aranżację jest naprawdę wiele. Ścieżki ogrodowe, które są ważnym elementem harmonijnego ogrodu, można stworzyć z wielu materiałów. Warto dowiedzieć się, który z nich wyróżnia się najlepszą funkcjonalnością, a dodatkowo estetycznie współgrać będzie z całością Twojego terenu.

więcej
Idź do strony:   | 1 | 2 | 3 | 4

Partnerzy
Dane kontaktowe

ODDZIAŁ BIELSKO-BIAŁA:

ul. Cegielniana 25
43-300 Bielsko-Biała,
Mail: hurt@businessbeskid.pl

Tel: 33 810 43 46
Fax: 33 810 43 46
Mobile: 606 279 729

ODDZIAŁ JANKOWICE k/Pszczyny:

ul. Borowikowa 10
43-215 Jankowice
Mail: hurt2@businessbeskid.pl

Tel: 32 211 52 23
Fax: 32 211 52 23
 Mobile: 604 427 341