« powrót do listy

JAK PIELĘGNOWAĆ KOSTKĘ BRUKOWĄ?

 

 

Najważniejszym elementem pielęgnacji kostki brukowej tak, aby jak najdłużej zachowała ona świeży wygląd oraz estetykę, jest systematyczne dbanie o nią. Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym zamiataniu i myciu nawierzchni. Zaleca się również aby 2-3 razy w tygodniu zmyć nawierzchnie myjką ciśnieniową ze specjalną przystawką. Plamy z tłuszczu i oleju silnikowego trzeba usuwać za pomocą specjalistycznych środków do czyszczenia płyt chodnikowych i kostki brukowej.<a href= 'http://www.businessbeskid.pl'/>testowy link</a>

Uciążliwe są również wszelkie chwasty, mchy i porosty. Chwasty najlepiej usuwać za pomocą preparatów chwastobójczych, po konsultacji z producentem, aby środki chemiczne nie zaszkodziły czyszczonej nawierzchni. Jeśli natomiast chodzi o mchy i porosty najlepiej je usuwać za pomocą myjki ciśnieniowej, nie zaleca się ich zeskrobywania, gdyż może to naruszyć strukturę materiału.

Na kostce brukowej mogą pojawić się także wykwity wapienne, które powstają w trakcie naturalnego dojrzewania betonu. Nie należy się nimi zbytnio przejmować, gdyż zazwyczaj z czasem same znikają, po dłuższym czasie już nie wracają.

Konieczne jest natomiast uzupełnianie szczelin pomiędzy kostkami. Najodpowiedniejszy do tego jest drobny piasek, który je unieruchomi i zapobiegnie wypadaniu.

Gdy nawierzchnia ma idealny wygląd, bardzo ważną czynnością jest jej zaimpregnowanie środkiem do impregnacji kostek brukowych. Taka czynność zapobiega wchłanianiu wody oraz płynnych zanieczyszczeń, podnosi odporność na zarysowania i ścieranie, nadając świeży wygląd całej nawierzchni.

« powrót do listy


Partnerzy
Dane kontaktowe

ODDZIAŁ BIELSKO-BIAŁA:

ul. Cegielniana 25
43-300 Bielsko-Biała,
Mail: hurt@businessbeskid.pl

Tel: 33 810 43 46
Fax: 33 810 43 46
Mobile: 606 279 729

ODDZIAŁ JANKOWICE k/Pszczyny:

ul. Borowikowa 10
43-215 Jankowice
Mail: hurt2@businessbeskid.pl

Tel: 32 211 52 23
Fax: 32 211 52 23
 Mobile: 604 427 341