« powrót do listy

Najczęstsze błędy popełniane przy układaniu kostki brukowej

Kostka brukowa położona bez wyraźnych wytycznych projektowych, nieprawidłowa podbudowa lub brak odwodnienia na ścieżce, czy podjeździe to tylko niektóre z często popełnianych błędów brukarskich. Świadczą one o braku kwalifikacji oraz wystarczającej wiedzy w zakresie układania kostki ze strony firmy wykonawczej. Dlatego, jeśli zależy nam na prawidłowym uniknięciu błędów, warto rozważyć zatrudnienie sprawdzonej firmy montażowej.

Wykonanie bez projektu

Jednym z najczęściej popełnianych błędów ze strony firm zajmujących się układaniem kostki brukowej jest wykonanie zlecenia bez projektu. Brak ściśle określonego planu nie tylko wydłuży czas realizacji zlecenia, ale także grozi tym, że efekt końcowy nie będzie zgodny z oczekiwaniami inwestora. Dlatego każda firma specjalizująca się w układaniu kostki w pierwszej kolejności ustala ze zleceniodawcą ostateczny projekt, a następnie na jego podstawie określa zakres prac i planuje zakup komponentów. Dzięki temu mamy pewność, że nie zabraknie materiałów, a wzór zostanie ułożony zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Nieprawidłowy dobór kostki do potrzeb

Brak projektu oraz niezrozumienie potrzeb inwestora może doprowadzić nie tylko do błędów w ułożeniu kostki, ale przede wszystkim w nieodpowiednim jej doborze względem użytkowania. Inną kostkę należy wybrać do stworzenia ciągu pieszego lub ścieżki ogrodowej, gdzie wystarczy kostka o grubości kilku centymetrów. Jeszcze inną wybierzemy w miejsce, gdzie docelowo zaparkowane będzie auto. W przypadku siła nacisku na powierzchnię kostki będzie większa, dlatego należy wybrać odpowiednio trwalszą kostkę o grubości nawet kilkudziesięciu centymetrów. Dobrze dobrana kostka to oszczędność da inwestora, który nie będzie zmuszony do jej wymiany po kilku miesiącach intensywnego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.

« powrót do listy


Partnerzy
Dane kontaktowe

ODDZIAŁ BIELSKO-BIAŁA:

ul. Cegielniana 25
43-300 Bielsko-Biała,
Mail: hurt@businessbeskid.pl

Tel: 33 810 43 46
Fax: 33 810 43 46
Mobile: 606 279 729

ODDZIAŁ JANKOWICE k/Pszczyny:

ul. Borowikowa 10
43-215 Jankowice
Mail: hurt2@businessbeskid.pl

Tel: 32 211 52 23
Fax: 32 211 52 23
 Mobile: 604 427 341